Polytex průmyslové kompozity

O společnosti

Firma Polytex Composite s.r.o. navazuje na dlouhou tradici výroby laminátových výrobků ve firmě Kovona Karviná a.s., z níž byla v roce 1998 vyčleněna jako samostatná společnost. Firma sídlí v Karviné, v ostravské průmyslové aglomeraci. Zabývá se výrobou různorodých přesně vinutých a ručně kladených laminátových výrobků pro průmyslové použití, zejména potrubí a velkoobjemových nádrží.

Polytex Composite s.r.o. má v současné době cca 60 zaměstnanců, zajišťuje vlastními silami výrobu, konstrukci a vývoj laminátových výrobků. Při dodávkách velkých celků zajišťuje supervizi a ve spolupráci se stálými partnerskými firmami i projekci a montáž rozsáhlejších dodávek.

Velká část výroby je určena na export převážně do zemí Evropské unie.

Přehled výrobního programu

  • zařízení pro energetiku, potrubí, rozstřikovací tyče
  • nádrže pro skladování chemikálií a chemické aparáty
  • výrobky pro ekologii, velkoobjemové nádrže, čerpací stanice, kanalizační trouby

Systém kvality a certifikace

Ve firmě Polytex Composite s.r.o. je vybudován, provozován a certifikován systém řízení jakosti dle norem ISO 9001:2009. Důležité procesy a postupy jsou popsány systémem vnitropodnikových předpisů a směrnic. Základním předpisem je příručka jakosti.

Polytex Composite s.r.o. je kromě jiných držitelem certifikátu laminátnických pracovníků TÜV dle normy DVS 2220 a je certifikována pro práce dle německého vodního zákona §19 I WHG.

Rozsáhlé dodávky pro energetiku jsou prováděny ve spolupráci se stabilními partnerskými firmami komplexně. Zahrnují přípravu a zpracování projektové dokumentace, dodávku potrubí vč. nelaminátového, supervizi a montáž na stavbě. Máme zkušenosti s dodávkami a montážemi jak v České republice, tak i v zahraničí (Portugalsko, Španělsko, Německo, Polsko a další).

Historie

Výroba skelných laminátů v Kovoně Karviná byla zahájena v roce 1953, jako v jednom z prvních závodů v celé východní a střední Evropě. Zpočátku se zabývala speciální vojenskou výrobou (např. přídavné nádrže pro trysková letadla), či výrobou vysokopevnostních přileb pro motocyklisty nebo horníky. Zdokumentována je také výroba prvních kompozitních autodílů, ať již pro závodní speciály či sériová vozidla a dílů pro obytné přívěsy.
V roce 1970 byla zakoupena navíjecí zařízení pro přesné vinutí laminátových trub až do průměru 3600 mm. Tato technologie umožňovala výrobu různých laminátových potrubí a velkoobjemových nádrží, ale zejména zahájení ekologického programu výroby zařízení pro čistírny odpadních vod z malých zdrojů znečištění. V devadesátých letech byl zahájen program laminátových výrobků pro elektrárny a chemický průmysl.

KDE NÁS NAJDETE
Zvětšit mapu
frame-scrollup